Kosárlabda

ÉLŐ: Szolnoki Olaj – Besiktas 60-64, Eurochallenge

15 perccel a mérkőzés előtt már teltház fogadta a Szolnokot a Debreceni Főnix Csarnokban (már ami a magyar szektort illeti). A teltház 8500 nézőt jelentene, a török nézők azonban nem jöttek el.  A magyar szurkolók felállva tapsolták a magyar csapatot már a mérkőzés elején.

Első negyed:

1-3. perc: A Szolnok vezethette az első támadást, a tripla azonban kimaradt, így a törökök egy zsákolással válaszoltak a kimaradt magyar helyzetre. Nem maradt azonban adós a Szolnok sem, a második próbálkozás már jó. Ezután újabb török pont következett, a Szolnok azonban az első triplával átvette a vezetést. Nem tartott azonban sokáig, a Besiktas újra pontot szerzett, mellyel 6-5-re vezet.

3-6. perc: Nikolov második hármasa már pontot ért, így 8-6-ra fordított a Szolnok, sőt a kimaradt török támadás után egy szép szolnoki játék után jó a kétpontos is, valamint a büntető is hibátlan. 11-6. Hawkins megszerezte első pontját a mérkőzésen, ami azonban ismét nem maradt szolnoki válasz nélkül, így 13-8-ra továbbra is vezet a Szolnok.

6-10. perc: Közel két perce nem volt kosár, amit a Szolnok valószínűleg nem bánt volna akár a mérkőzés végéig sem, azonban ekkor a csendet két bedobott török büntető törte meg, amivel 13-10-re feljött a Besiktas, majd egy újabb szolnoki hiba után ezúttal csak az egyik büntetőt dobta be a török csapat. 13-11-re módosult ezzel az eredmény. Ezután ismét egy szolnoki hiba következett, a törökök nem hibáztak, így kiegyenlítettek. Nem sokáig azonban, hiszen a Szolnok válaszolni tudott, és újra két ponttal vezet, amit még egy utolsó pillanatban dobott kosár tetőz be, így 17-13-as szolnoki vezetéssel zárul az első negyed.

Második negyed:

1-3. perc: Jól kezdte a második negyedet is a Szolnok, 20-15-re vezettek az első perc után, azonban ekkor keserűségünkre jött egy török tripla, mellyel ismét két pont a különbség. Nem sokáig, hiszen a Szolnok remek támadásokat vezet, ezúttal Báder találta meg a rést, és szerzett újabb pontot. Nem sokáig maradt meg az eredmény, 1-1 kosár következett ugyanis mindkét oldalon.

3-6. perc: Nem esett sok kosár ebben a néhány percben, arra viszont jó volt, hogy néhány perccel közelebb kerüljön a Szolnok a győzelemhez, ugyanis egy pont előny még megmaradt.

6-10. perc: Török kosárral indult a második negyed utolsó része, melyre Időkéréssel reagált a magyar csapat. Daglit hagyta üresen a szolnoki védelem, aki nem is hibázott, így már három pont a törökök előnye. Nikolov azonban válaszolt, így nem hagyta a magyar csapat ellépni a Besiktast. Legalábbis ekkor, hiszen újabb sikeres török akció következett, azonban két büntetőből ismét eredményes a Szolnok. A Besiktas remekül kapkodja le a lepattanókat, mely ebben a negyedben a fizikai fáradtság mellett döntőnek bizonyult. 33-30-ra vezet félidőben a Besiktas.

Harmadik negyed:

1-3. perc: Az első perc alapján a Szolnok javult a lepattanók gyűjtésében, mely az első félidő leggyengébb pontja volt. Az első pontot a magyar csapat szerezte büntetőből, amire azonban a törökök kettővel válaszoltak, majd egy eladott labdát is szereztek, melyből kiharcoltak két büntetőt is, ráadásul mindkettőt be is dobták. 31-37-re módosult az állás, bajnban a Szolnok.

3-6. perc: Felzárkózott egy pontra a Szolnok, miután Nikolovnak végre beszédült a hármasa is. Úgy tűnik azonban, hogy csak az első percben jöttek jól a lepattanók, azóta újra a törökök szedik le a többet. Ki is használták ezt a törökök, ismét azonban Báder remek formában van és 11. pontjával 38-39-re módosul az állás. A védekezés azonban továbbra sem megy, azonban Trotter megszerzi első pontját. Hátha ez kell ahhoz, hogy elkapja a fonalat. Lepattanó nélkül azonban nem megy. 40-41 az állás.

6-10. perc: Ismét a Besiktas kezdte jobban a negyed második részét, a Szolnoknak nagyon kéne egy jó Trotter, aki azonban nincs meg nekik, hiszen az eddigi húzóember ezúttal pocsék formában van. Kissé megtorpantak a csapatok, a törökök azonban második szándékból rendre pontot tudtak szerezni. Ennek eredménye a 47-40-es török vezetés.

Negyedik negyed:

1-3. perc: Kemp megszerezte első pontjait, rögtön egy hármassal, ám szerencsére nem sokáig maradt 10 pont a különbség, hiszen Horváth Ákos is triplával válaszolt. Újra közelebb került a Szolnok török ellenfeléhez, hiszen egy újabb hármas ment be, azonban utána egy figyelmetlenség miatt pontot szereztek a törökök is. 46-52.

3-6. perc: Trotter három büntetőhöz jutott, és mindhármat bevágta, ezzel három pontra jött fel az Olaj. A magyar csapat faltja után azonban ismét öt pont lett a magyar csapat hátránya, sőt ez egy gyors indítás után már hétre módosult. Nikolov azonban visszahozta a reményeket, ismét bevágott egy hármast, négy pontra csökkentve a különbséget. 52-56

6-10. perc: Nikolov elkapta a fonalat, ismét pontot szerzett, már csak két pont a hátrány. Már döntetlen! Mills szerzett pontot, mellyel 56-56. Másfél perccel a vége előtt 58-58-ra változik az állás. Honnan hozta ezt vissza a Szolnok? Báder Marci előtt újabb hatalmas helyzet adódott, azonban a magyar óriás ismét nem tudta behúzni a labdát. Sokba került ez, ráadásul a bírók sem velünk vannak, egy lépéshibát nem fújtak be a törököknél, sőt büntetőhöz is jutottak, mellyel ismét négy pont a Besiktas előnye. Egy szabálytalanság után azonban mindkét büntetőt értékesíti a Szolnok, így ismét két pont a különbség. A törököket azonban tovább segítette a játékvezetés, így ismét két büntetőt dobhattak, melyet értékesítettek is.

Nyerhető mérkőzést bukott el a Szolnok a harmadik negyedben mutatott játék miatt.